Naslovna Sport Aleksandar Mitrović pokorio Azerbejdžan, Srbija je prva u grupi! VIDEO

Aleksandar Mitrović pokorio Azerbejdžan, Srbija je prva u grupi! VIDEO

0

Nakon tri odigrane utakmice Srbija ima sedam bodova, i nalazi se na prvom mestu u grupi. Drugi je Portugal sa 4 boda, koji u večernjem  terminu gostuje Luksemburgu. Dvostruki strelac za Srbiju bio je Aleksandar Mitrović u 16. i 81. minutu. Jedini pogodak za domaćina postigao je Mahmutov iz penala u 58. minuta iz penala.

AZERBEJDŽAN (4-4-2) : Magomedalijev – Medvedev, B. Husejnov, Badalov, Krivotajuk – A. Husejnov, Mahmudov, Ibrahimli, Salahli – Nuriev, Gorbani

SRBIJA (3-4-1-2) Rajković – Spajić, S. Mitrović, Pavlović – Kostić, Maksimović, Gudelj, Radonjić – Milinković-Savić – Tadić – A. Mitrović.

Sudija: Rajnšrajber( Izrael)

Bio je mrtav umoran. Jedva se kretao po terenu, ali taj čovek ima toliko srce… I srce i levicu! Aleksandar Mitrović postigao je dva evro-gola koja su donela pobedu Srbiju na pakleno teškom gostovanju Azerbejdžanu (2:1).

Sedam bodova posle tri kola. Bilans Srbije predvođene Draganom Stojkovićem na startu kvalifikacija! Sjajno! Ali bila je muka i to velika. Uh, odahnuli smo u 81. minutu. Delovalo je da ćemo opet proklinjati taj Baku, Azerbejdžan, a onda se ukazao Mitar! Magičan šut sa 20 metara završio je u golu domaćina za veliku, ogromnu pobedu Srbije! Ovo je bukvalno bilo važnije od Irske, Portugala… Uostalom trk i radost Dragana Stojkovića posle gola Mitrovića najbolje govore o važnosti tri boda iz Bakua.

Sam meč bio je za zaborav. Igrači Srbije bili su baš umorni od dva teška meča, dugog putovanja i to se videlo u igri.

Prvi gol za Srbiju – Već viđeno. I to mnogo puta. Asistent Tadić, strelac Mitrović. Sjajno je kapiten Srbije izbacio iz igre pola tima domaćin, a Mitrović šut sa 16 metara završio je u golu Azera. Evro-gol broj 1.

Velika greška Filipa Kostića donela je Azerbejdžanu izjednačenje. Potpuno bespotrebno na uglu kaznenog prostora pokupio je igrača Azerbejdžana, sudija je pokazao na belu tačku, a Mahumdov je bio siguran. Srećom, imali smo u timu kralja Aleksandara.

81. minut – GOOOL, 1:2, MITROVIĆ! Sjajna kombinacija Gudelja i SMS-a, lopta dolazi do Mitrovića, koji se namestio i rezantnim udarcem savladao nemoćnog Magomedalijeva

58. minut – GOL, 1:1, Mahmutov – Azerbejdžan je krunisao laganu terensku inicijativu, Kostić je neoprezno oborio  Mahmutova, a isti igrač bio je siguran sa “kreča”.

16. minut – GOOOL, 0:1, MITROVIĆ- Sjajna akcija Orlova, Tadić je majstorski uposlio Mitrovića, koji se sjajno oslobodio svog čuvara i plasirao loptu u dalji ugao golmana Magomedalijeva.