Naslovna Sport EP 3×3: Srbija odbranila zlato!

EP 3×3: Srbija odbranila zlato!

0

Reprezentacija Srbije u basketu 3h3 odbranila je titulu prvaka Evrope, pošto je u finalu Evropskog prvenstva u Gracu savladala Letoniju – 21:14.

Ovo je četvrto uzastopno zlato za reprezentaciju Srbije na evropskim prvenstvima, a isti ovaj tim (Strahinja Stojačić, Dejan Majstorović, Mihailo Vasić i Marko Branković) ove godine je već osvojio zlato i na Svetskom prvenstvu u Amsterdamu.

Kao što su igrali celo Evropsko prvenstvo, naši momci su prošli i kroz finale. Tu nekako bili najubedljiviji. Rano su poveli 6:2, pa pobegli na 9:4, a kada je na semaforu zasjalo 12:4, svima je bilo jasno kako će se ovaj meč završiti.

Najefikasniji u finalu bio je Dejan Majstorović koji je ubacio 10 poena, Strahinja Stojačić je dodao 5, dok su Marko Branković i Mihailo Vasić ubacili po 3.

MVP turnira je Dejan Majstorović koji predvodi najbolju trojku turnira.

Prethodno su naši momci u četvrtfinalu bili bolji od Poljske (21:18), dok su u polufinalu izbacili Holandiju (21:10).

Treće mesto pripalo je Holandiji koja je u meču za utešni plasman pobedila Litvaniju – 21:10.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i "X" nalogu.