18.7 C
Banja Luka

Feniks nadigrao Denver, Nikola Jokić izbačen

Košarkaši Feniks Sansa sinoć su se plasirali u svoje prvo finale Zapada poslije 2010. godine i to nakon što su u Denveru pobijedili domaće Nagetse rezultatom 125:118.

Sansi su tako u seriji slavili i u četvrtoj uzastopnoj utakmici, a MVP ove NBA sezone Nikola Jokić  isključen je zbog faula u trećoj četvrtini.

Jokić je dobio isključujuću grešku u trećoj četvrtini kada je, nezadovoljan što nije dosuđen prekršaj nad njim dok se borio za loptu, snažno zamahnuo ne bi li udario po lopti dok je nju držao Feniksov Kameron Pejn.

Ispostavilo se da je tom prilikom zakačio po nosu rivala, sudije su pregledale snimak i umesto nesportske greške – donijele odluku o isključujućoj.

Kada je video prekršaj srpskog reprezentativca, sjajni košgeter Sansa Devin Buker zatrčao se ka Jokiću, unio mu se u lice, a ovaj mu nije ostao dužan.

Saigrači su morali da ih razdvoje, tuča je spriječena, a onda su svi sačekali koji trenutak da arbitri pregledaju snimak i donesu konačnu odluku.

Nikola Jokić je tada isključen (po mnogima prestrogo, iako su se arbitri pozvali na pravila, uz isticanje da je „jasno uočljiv bio i zamah i kontakt“, te da za odluku nije bilo presudno komešanje koje je potom uslijedilo), a Buker je dobio tehničku grešku. Jokić je prije odlaska u svlačionicu prišao Pejnu, rukovao se uz kratak komentar.

Utakmicu je završio sa 22 poena, 11 skokova, četiri asistencije i blokadu, uz šut 8/13 za dva, a 1/4 za tri.

Od trenutka kada je Jokić isključen, Feniks je sa 83:75 otišao i do 16 poena prednosti, ali su u finišu Nagetsi uspeli da smanje to i na samo četiri poena zaostatka. Za više od toga nije bilo snage.

Sansi će u finalu „zapada“ igrati s pobjednikom serije u kojoj Juta Džez vodi sa 2-1 u pobjedama protiv Los Anđeles Klipersa.

Nagetse sada čeka godišnji odmor, poslije burne NBA sezone.