Naslovna Sport Hrvatska ispala sa Eura, Španija u četvrtfinalu

Hrvatska ispala sa Eura, Španija u četvrtfinalu

0

Reprezentacija Španije pobijedila je Hrvatsku u osmini finala Evropskog prvenstva rezultatom 5:3.

Regularni dio utakmice u Kopenhagenu završio je 3:3 pa se otišlo u produžetke, gdje su Španci bili bolji, postigli dva gola  i poslali Hrvate kući.

Hrvatska je povela u 20. minutu utakmice.

Pedri je sa 30 metara vratio loptu golmanu Simonu, koji je pokušao da je nonšalantno primi, ali ju je propustio i ona je završila u mreži.

U 38. minutu Španci su izjednačili na 1:1. Nakon nekoliko bezuspješnih pokušaja da savladaju Livakovića Sarabia je matirao hrvatskog čuvara mreže.

Španci su do vođstva stigli u 57. minutu. Azpilikueta je bio režiser ovog preokrata.  Odličan centaršut Ferana Toresa pronašao je Azpilikuetu koji glavom postiže debitantski gol u nacionalnom dresu.

U 77. minutu Španci su bacili Hrvate na koljena. Tores je bio strijelac trećeg pogotka za „crvenu furiju“.

Kad je sve bilo gotovo riješeno, Oršić je vratio Hrvatsku u život. On postiže gol sa smanjenjei španske prednosti (2:3) i u završnici utakmice donosi dramu i neizvjesnost.

Ali to nije sve. Pašalić totalno vraća Hrvate golom za 3:3. Hrvatska ima produžetak i psihološku prednost.

Ipak, u produžetku meča u samo tri minuta Španci su ponovo bacili Hrvatsku na koljena. U 100. minutu Morata je dao gol za 4:3. „Potonuo“ je Brekalo koji nije bio na pravom mjestu i sada su Španci bliži četvrtfinalu Eura.

Peti gol Španci postižu u 103. minutu. Ojarzabal je u šesnaestercu primio loptu koju je poslao Dani Olmo te je smireno zakucao u donji lijevi ugao.