10.8 C
Banja Luka

Nema promašaja: Pogledajte kako je ruski “Iskander“ uništio HIMARS ukrajinske vojske

 

Pripadnici ruske vojske uništili su napadom mobilnog balističkog raketnog sistema „Iskander-M“ ukrajinski sistem višecjevnog raketnog lansera HIMARS, koji je korišćen za napad na Riljsk u Kurskoj oblasti, saopštilo je danas rusko Ministarstvo odbrane.

„Vojnici izviđačke jedinice grupe Sjever otkrili su lokaciju sistema za raketno oružje HIMARS militanata Oružanih snaga Ukrajine, u području naselja Nagornovka u Sumskoj oblasti. Izviđački dron je snimio lansiranje raketa iz sistema za raketno oružje HIMARS na grad Riljsk u Kurskoj oblasti“, navodi se u saopštenju koje je prenijela agencija RIA Novosti.

Dodaje se da je, odmah nakon uočavanja, posada operativno-taktičkog raketnog sistema „Iskander-M“ izvela raketni udar na lanser sistem za višestruko raketno oružje HIMARS.

U saopštenju se navodi i da je označavanje cilja ukrajinske vojske izvršeno pomoću drona „Forpost“, kao i da snimci „pokazuju precizan pogodak i eksploziju lansera za raketni sistem HIMARS ukrajinskih oružanih snaga“.

NAJNOVIJE VIJESTI:

Najčitanije vijesti:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here