10.7 C
Banja Luka

NJEMAČKA TRAŽI PONAVLJANJE UTAKMICE: Više od 100.000 ljudi potpisalo peticiju, svi su vidjeli jedanaesterac u 106. minuti

Još uvijek se vodi žestoka rasprava o najkontroverznijoj sceni na utakmici između Njemačke i Španjolske (1:2): Španjolski branič Marc Cucurella je u 106. minuti rukom u svom šesnaestercu blokirao udarac Jamala Musiale.

Međutim, sučev zvižduk za jedanaesterac nije se čuo. Peticijom na internetu sada se traži ponavljanje utakmice.

Peticiju je na change.org pokrenuo njemački navijač Erik Voelmle. Njegovo pojašnjenje: sudac Anthony Taylor nije dosudio “čisti jedanaesterac” “i iz nekog neobjašnjivog razloga VAR također nije intervenirao”. Osim toga, to je bila samo “jedna od mnogih pogrešnih odluka”.

Kao primjer navodi scenu u 77. minuti, u kojoj je Nacho “jasno držao” Niclasa Füllkruga nakon ubačaja Floriana Wirtza, zbog čega je njemački napadač pao i “očito ga spriječio da završi akciju”. Doslovno stoji: “Ove dvije jasno navedene pogrešne odluke bile su očito odlučujuće u igri i promijenile bi utakmicu.” Stoga bi igru trebalo ponoviti.

Više od 100.000 ljudi to vidi na isti način – toliko ih je peticiju potpisalo već u subotu u 14 sati. I svake minute ih je sve više.

Nacionalni izbornik Julian Nagelsmann vidio je to slično: “Sudac je također malo zviždao za Španjolsku ,” kritizirao je 36-godišnjak na MagentaTV: “Ako Jamal Musiala ispuca loptu u središte igrališta, a Cucurella je dotakne, nikad ne bih tražio jedanaesterac.” Ali lopta dolazi “do gola i on je jasno zaustavlja rukom”.

Sudački stručnjaci također su bili skloni zvižduku za jedanaesterac kada su procjenjivali scenu : “Više sam za rukomet”, rekao je bundesligaški sudac Patrick Ittrich. Bivši sudac Manuel Gräfe također je vidio “kažnjivo” igranje rukom. Bivši vrhunski njemački sudac Markus Merk donio je istu prosudbu.

Njemačka reprezentacija je još ljuta, ali teško da će se nešto promijeniti bez obzira koliko ljudi potpiše spomenutu peticiju.