Naslovna Sport REMI SRBIJE I PORTUGALA Radonjić pokrenuo „orlove“, borbom nadoknadili dva gola minusa

0

Srbija i Portugal su remizirali u 2. kolu grupe A kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo u kataru 2022. godine.

Zaostajali su “orlovi” dva gola na poluvremenu, u nastavku su uspjeli da dođu do izjednačenja, imali su i prilike za potpun preokret, ali treba da budu zadovoljni ishodom.

Prvu ozbiljnu priliku imao je Kristijano Ronaldo u osmom minutu, sve su mu dobro pripremili Diogo Žota i Bernando Silva, ali je sa 10-ak metara iskosa sa desne strane šutirao dosta neprecizno.

Samo tri minuta kasnije kombinovali su isti igrači, sa promijenjenim redoslijedom, a gosti su poveli.

Ronaldo je na desnoj strani navukao nekoliko igrača na sebe, zatim proigrao Silvu koji je centrirao na drugu stativu za Žotu koji je glavom pogodio mrežu.

Kod primljenog gola dosta toga se može zamjeriti loše postavljenom Nikoli Milenkoviću, ali i golmanu Marku Dmitroviću, jer je lopta padala u peterac.

I poslije postignutog pogotka Portugalci su nastavili da atakuju, a “orlovi” su teško uspijevali da bilo šta urade sve do 30. minuta.

Tada je poslije kornera Dušana Tadića šutirao Strahinja Pavlović, ali je izblokiran.

Već u idućem napadu Filip Kostić je sa lijeve strane ubacio za Dušana Vlahović kojem je lopta išla malo iza leđa, nije uspio dobro da se namjesti i veoma loše je šutirao.

Pavlović je u 36. minutu bespotrebno napustio svoje mjesto u odbrani, a loptu Sedrika Soareša najbolje je iskoristio Žota i po drugi put je pored Milenkovića glavom poslao loptu u mrežu.

Tri minuta kasnije na drugoj strani je Dušan Vlahović pokušao glavom, ali je šutirao pored gola.

Nemoć domaćeg tima najbolje je odslikao pokušaj iz očaja Aleksandra Mitrovića sa više od 25 metara u 42. minutu, ali je to bio prelak plijen za golmana Antonija Lopesa.

Do kraja poluvremena pokušali su Ronaldo iz slobodnog udarca i Seržo Oliveira sa ivice šesnaesterca, ali su bili neprecizni.

Selektor Srbije Dragan Stojković Piksi odlučio je u poluvremenu da izvede Darka Lazovića i Dušana Vlahovića, a uveo je Nemanju Maksimovića i Nemanju Radonjića što se pokazalo dobrim potezom.

Odmah u prvom minutu nastavka Radonjić je sa desne strane pronašao Aleksandra Mitrovića koji je glavom između dva igrača poslao loptu u mrežu.

U 54. minutu Tadić je odlično izveo volej udarac, lopta je išla pod prečku, a golman Antoni Lopes je izveo prelijepu paradu i izbacio je u korner.

Kapiten Srbije je izveo udarac iz ugla na prvu stativu gdje je bio sdergej Milinković-Savić koji je zakačio loptu glavom, a ona je pored dalje stative otišla u gol aut.

Do izjednačenja sarpski tim je stigao u 60. minutu poslije sjajne akcije: Tadić je dugom loptom pronašao radonjića koji se “štiklom” oslobodio svog čuvara i proigrao kostića koji je ušao u stredinu, bio je strpljiv i poslao je loptu pored gostujućeg čuvara mreže za 2:2.

Mogao je Radonjić poslije dvije asistencije da postigne i gol, snažno je u 65. minutu šutirao, Lopez uspio da postavi ruke i odbije loptu koja je opot došla do brzonogog reprezentativca Srbije, ali ga je tada okružilo nekoliko protivničkih igrača i nije uspio da opet ugrozi gol protivnika.

Milenković je u 71. minutu šutirao glavom poslije kornera, međutim, udarac je izblokiran.

Na kraju ostalo je 2:2, Srbi i Portugalci su sada na vrhu grupe A sa po četiri boda.

“Orlovi” naredni kvalifikacioni meč igraju protiv Azerbejdžana u gostima 30. marta.