9.7 C
Banja Luka

Iz Srpske treba da se bira jedan član Predsjedništva BiH

„Izmjene Izbornog zakona su cilj za koji se godinama zalažemo, jer trenutna zakonska regulativa ostavlja suviše prostora za manipulisanje i izborne krađe, čemu svjedočimo iz jednog izbornog ciklusa u drugi“, rekla je potpredsjednica PDP-a Jelena Trivić. 

Međutim, kaže Trivićeva, ako govorimo o suštinski političkim izmjenama zakona, o čemu se govori prethodnih dana, naš stav je jasan i nedvosmislen: sa teritorije Republike Srpske treba da se bira jedan član Predsjedništva BiH i to isključivo direktnim načinom izbora, kako je to bilo i do sada.

Ona kaže da o izboru druga dva člana treba da se dogovore stranke u FBiH:

„NJihovo je da, u skladu sa svojim demokratskim kapacitetima, nađu prihvatljiv model za izbor članova Predsjedništva sa teritorije FBiH. Ali, u Republici Srpskoj, jedino direktan izbor ima smisla. Juče smo čuli jasan stav lidera SDS-a i PDP-a, Mirka Šarovića i Branislava Borenovića, te očekujem da se i drugi politički akteri iz Republike Srpske direktno i  nedvosmisleno odrede po ovom pitanju“, rekla je Trivićeva.

(BN)

NAJNOVIJE VIJESTI:

Najčitanije vijesti:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here