Naslovna Sport Banjalučki Borac preuzeo vrh Premijer lige BiH!

Banjalučki Borac preuzeo vrh Premijer lige BiH!

0

Borac je večeras u Banjaluci pobijedio Široki Brijeg sa 2:1 u derbi susretu 27. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine i sa ova tri boda je preuzeo vrh tabele.

Tim Marka Maksimovića je odigrao još jedan dobar meč. Iako u timu nije bilo Gorana Zakarića i Dejana Melega, Borac je stigao do trijumfa i preuzeo je vrh tabele ispred Sarajeva, a oba tima imaju po 53 boda.

Borac dobro ulazi u meč. Vojnović prijeti u petoj minuti, Miškić je siguran kao i sedam minuta kasnije kada je odbranio udarac Ziljkića.

Široki je u 23. minuti stvorio dobru šansu. Stanić dobro pokušava, Pavlović odlično brani i spašava svoj tim.

U 26. minuti velika šansa za domaće. Ziljkić proigrava Subića, a ovaj iz dobre pozicije loptu šalje preko gola.

Borac u 30. minuti dolazi do vođstva. Stanić ruši Vojnovića u kaznenom prostoru, a sudija Mulahasanović pokazuje na bijelu tačku.

Odogovornost naravno preuzima najiskusniji igrač Stojan Vranješ. Lagano je pogodio za 1:0.

Vranješ je pet minuta kasnije imao dobar pokušaj iz slobodnog udarca. Ipak, ovog puta nije bio precizan i na odmor se otišlo vođstvom domaćeg tima od 1:0.

Široki bolje otvara drugi dio meča. Uzelac u 47. minuti blokira udarac jednog igrača gostiju i spašava svoj tim.

Nakon toga se Borac budi. Subić u 56. minuti Ziljkić ponovo ostavlja loptu za Subića, ovaj ponovo iz dobre pozicije loše šutira, piše “SportSport.ba“.

Potom golu gostiju prijete Mehanović i Dujaković, nije bilo promjene rezultata, da bi potom u 71. minuti Miškić nestvarnom odbranom nakon udarca Vranješa spasio svoj tim.

Kazna za promašaje stigla je u 74. minuti. Rezervista Stipe Jurić našao se na pravom mjestu nakon ubačaja Vukoje i zabija gol za 1:1.

Očekivano, domaći potom kreću po pobjedu. Prvu veliku šansu imali su u 83. minuti kada Vranješ iz dobre pozicije šalje loptu pored gola gostujućeg tima.

Samo minut kasnije Zijkić pogađa prečku nakon jednog centaršuta i ogromna sreća je bila na strani gostiju u tim trenucima.

Ipak, u 88. minuti Borac stiže do velika tri boda. Bila je to odlična akcija, Ziljkić ubacuje u kazneni prostor, a Stojan Vranješ zabija za 2:1 i pobjedu Borca koja im donosi prvo mjesto na tabali Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i "X" nalogu.