Naslovna Sport Bogdanović briljirao protiv Orlanda

Bogdanović briljirao protiv Orlanda

0

Košarkaši Atlante pregazili su Orlando sa 116:93 u NBA noći između četvrtka i petka, a najzaslužniji za sigurnu pobjedu Hoksa bio je srpski reprezentativac Bogdan Bogdanović koji je daleko odstupao, ne samo od protivničkih igrača, već i od svojih saigrača na ovom susretu.

Bogdanović je za nešto više od 26 minuta bio najubjedljiviji strijelac meča sa 27 poena, a gađao je perfektnih 5/5 za dva, prilično dobrih 4/7 za tri i sigurnih 5/5 sa slobodnih bacanja. Kada se svemu tome doda još tri skoka, pet asistencija i dvije ukradene lopte, dobije se jedan sjajan performans srpskog beka.

Realno, Orlando još prve četvrtine bio je prilično neuvjerljiv i sve je ličilo na debakl. Atlanta je riješila svaku dionicu u svoju korist, imala laganih +19 na poluvremenu, pa se pobjeda nije dovodila ni u pitanje mnogo prije kraja utakmice.

Trej Jang je sa 18 poena pomogao Bogiju da pogura Hokse ka trijumfu, dok je Klint Kapela sa po 14 poena i skokova bio uzdanica u napadu, ali i u odbrani svog tima.

Kod protivnika, Ar Džej Hempton je zabilježio 18 poena uz osam skokova i pet asistencija, ali ostali nisu bili raspoloženi da doprinesu nešto više.

Atlanta za sada prilično dobro stoji na tabeli Istoka, drži četvrtu poziciju uz meč i pobjedu više od Njujork Niksa i Majami Hita, tako da će do kraja biti velika borba za što bolji plasman pred plej-of NBA lige.