Naslovna Sport Crvena zvezda odbranila duplu krunu: Katai čuva titule

Crvena zvezda odbranila duplu krunu: Katai čuva titule

0

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su Partizan 2:1 (1:0) u finalu Kupa Srbije na stadionu „Rajko Mitić” i odbranili duplu krunu. Najzaslužniji za trijumf ekipe Dejana Stankovića bio je dvostruki strijelac Aleksandar Katai.

Zvezdin magiko je u 26. minutu pokazao majstorstvo. Vezni fudbaler je precizno šutirao sa 16 metara i donio vođstvo „crveno-belima”.

Gosti su mogli do izjednačenja u 36. minutu, ali je Milan Borjan odbranio udarac Miljkovića, iskosa sa sedam metara.

Tri minuta kasnije je na drugoj strani, nakon kornera, Katai šutirao glavom pravo u golmana „crno-belih”, Nemanju Stevanovića.

Nakon odmora je Partizan preuzeo incijativu, što je rezultiralo izjednačenjem u 62. minutu. Bibras Natho tek što je ušao u igru unio je pometnju u odbranu ekipe Dejana Stankovića, potom je Aleksandar Lutovac centrirao na lijevu stranu, gdje je Slobodan Urošević iz voleja pogodio suprotni donji ugao. Borjan je dotakao loptu, ali nije mogao da je spriječio da osjedne u mreži. To je bio prvi pogodak Partizana na stadionu „Rajko Mitić“ nakon nešto više od tri godine.

Deset minuta kasnije ponovo je vodila Crvena zvezda. Nemanja Miletić se okliznuo na sredini terena, pa je Katai jurnuo sam ka Stevanoviću, predriblao ga i poslao loptu u mrežu.

Izabranici Aleksandra Stanojevića su nakon toga pokušali da stignu do novog izjednačenja ali su njihovi napadi bili jalovi i obično su se završavali pred šesnaestercom protivnika.

Crvena zvezda je opasno prijetila iz kontranapada, a Mirko Ivanić je u sudijskoj nadoknadi vremena propustio dvije prilike da postigne treći gol za svoj tim. Nekadašnji crnogorski reprezentativac je u 94. minutu neometan sa peterca loptu poslao na tribine, dok je dva minuta kasnije ponovo imao zicer. Ovaj put je mlako šutirao i dozvolio Stevanoviću da upiše još jednu odbranu.

Ipak, osvajanje 26. pehara za Crvenu zvezdu u nacionalnom Kupu se nije dovelo u pitanje.

„Sayonara“ najvatrenijih navijača „crveno-belih“ Piksiju

Uvod u derbi su po tradiciji bili incidenti između navijačkih grupa. Prvi put od kada je 2020. godine postao selektor Srbije, na stadionu „Rajko Mitić” je došao da prati neku utakmicu domaćeg takmičenja Dragan Stojković. Piksi je došao u društvu Stevana Dike Stojanovića, kapitena generacije „crveno-belih” koja je 1991. godine osvojila titulu šampiona Evrope i svijeta.U loži se nalazio i generalni direktor Zvezde, Zvezdan Terzić koji je često istupao u javnosti protiv pete Zvezdine zvezde. „Delije“ su znale da Stojković dolazi na utakmicu i raširile su transparent:

Nikada nije bila tvoja, ti nikada nisi bio naš. Decenijskog potopa poslije tebe, sjeća se svaki zvezdaš. Sayonara”, pisalo je na transparentu na Sjeveru upućenom bivšem predsjedniku Crvene zvezde, a sada selektoru Srbije.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i "X" nalogu.