Naslovna Sport DERBI ODLUČUJE O TROFEJU Partizan bolji od Vojvodine u polufinalu Kupa Srbije

DERBI ODLUČUJE O TROFEJU Partizan bolji od Vojvodine u polufinalu Kupa Srbije

0

Fudbaleri Partizana plasirali su se u finale Kupa Srbije pobjedom nad Vojvodinom u Novom Sadu rezultatom 1:0, a tamo ih čeka vječiti rival Crvena zvezda.

Gol odluke postigao je Svetozar Marković u 11. minutu meča i tako odlučio pitanje pobjednika jer se rezultat do kraja meča nije mijenjao.

Crno-bijeli će tako u finalu nacionalnog kupa igrati protiv Crvene zvezde, koja je danas na Marakani savladala ekipu Radnik iz Surdulice. Taj duel na programu je 25. maja.

Partizan je mnogo bolje ušao u meč. Već u petom minutu Asano je snažno šutirao po zemlji, a golman Vukliš je napravio veliku grešku pošto mu je lopta prošla kroz ruke i noge i krenula ka mreži.

Ipak, golman Vojvodine je imao sreće jer je lopta otišla u korner, poslije kojeg nije bilo velike prilike za crno-bijele.

Drugi dio utakmice je počeo velikom prilikom za Vojvodinu. Rezervista Vukadinović je sjajno probio po lijevom boku, ali su se crno-bijeli nekako odbranili.

Poslije samo šest minuta crno-bijeli su došli u vođstvo. Svetozar Marković je sjajno reagovao glavom, u padu, na centaršut Natha i neometan savladao Gorana Vukliša sa 11 metara.

Nije prošlo mnogo vremena, a “lale“ su imale novu šansu, ali je ipak fenomenalnu odbranu zabeležio Vladimir Stojković. Vojvodina je izvela korner, Čović je sa sedam metara tukao glavom, a golman Partizana je koljenom odbranio udarac.

Miloš Jojić je u 82. minutu propustio veliku priliku da riješi ovaj duel nekoliko minuta pre kraja. Fudbaler Partizana je sa svega šest metara pogodio igrača Vojvodine koji je skočio u blok.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i "X" nalogu.