Naslovna Najnovije ĐOKOVIĆ BEZ FINALA Sjajan preokret Zvereva srušio Novakov san

ĐOKOVIĆ BEZ FINALA Sjajan preokret Zvereva srušio Novakov san

0
epa09373086 Novak Djokovic of Serbia in action during the Tennis Men's Singles Third Round between Novak Djokovic of Serbia and Alejandro Davidovich Fokina of Spain of the Tokyo 2020 Olympic Games at the Ariake Coliseum in Tokyo, Japan, 28 July 2021. EPA-EFE/RUNGROJ YONGRIT

Đoković je ostao bez finala! Velikim preokretom Aleksandar Zverev je savladao srpskog tenisera sa 2:1 po setovima 1:6, 6:3, 6:1 i plasirao se u finale Olimpijskih igara.

Imao je Đoković 1:0 u setovima i 3:2 u drugom setu uz brejk ali je onda Nijemac podigao nivo igre i došao do pobjede. Nakon vođstva Novakova igra se potpuno raspala i kao da nije imao energije da uzvrati rivalu.

Đoković je u polufinalu bio odličan posebno u prvom setu. Sjajan ritern, odlična i raznovrsna igra donijeli su srpskom teniseru prvi set nakon samo 37 minuta igre. Nijemac je inače više problema stvarao Đokoviću na njegov servis.

Novak je napadao na razne načine rivala. Skraćene lopte, odlične dijagonale su donijele dva brejka pa je srpski teniser dobio set sa 6:1.

Đoković je uspio prvi da dođe do brejka i u drugom setu kada je poveo sa 3:2. Međutim, Zverev je u tim trenucima zaigrao maksimalno svjestan da više nema šta da izgubi. Njemački teniser je uspio da u potpunosti preokrene meč, napravio je dva brejka i poveo 5:3. Zatim je bio siguran na svoj servis za izjednačenje.

Nijemac je igrao kao u transu, napravio je brejk na startu trećeg seta i pogađao gotovo sve. Đoković je propustio četiri brejk lopte i čini se da je tu rival stekao psihološku prednost. Stigao je Zverev i do drugog brejka i vođstva 3:0. Vezao je Nijemac čak sedam osvojenih gemova a Novak je bio potpuno van ritma.

TREĆI SET Đoković-Zverev 6:1, 3:6

1:5 Zverev se nalazi pred plasmanom u finale. Njemački teniser je sačuvao gem i sad će Đoković servirati za ostanak u meču.

1:4 Đoković napokon prekida crni niz. Nakon sedam gemova dolazi do poena i smanjuje rezultat.

0:4 Nastavlja se sjajna partija Zvereva! Nijemac dolazi do ogromne prednosti. Sjajan servis, mirna igra donosi rezultat.

0:3 Novi brejk Zvereva! Nijemac ima ogromnu prednost i sad je blizu finala. Potpuno je u ritmu, kontroliše meč.

0:2 Đoković je sad u teškom položaju i mora da igra agresivnije. Srpski teniser je došao do dvije brejk lopte, ali je sjajnim servisom Nijemac se izvukao i izjednačio na 40:40. Zatim je Novak imao još dvije brejk lopte ali sjajan servis Zvereva donosi novu prednost.

0:1 Nijemac nastavlja u istom ritmu. Došao je Zverev do dvije brejk lopte. Đoković je prvu spasio ali nije uspio drugu, pa je rival došao do brejka.

DRUGI SET Đoković- Zverev 6:1

3:6 Kakav preokret Zvereva, Njemački teniser je bio siguran na svoj servis vratio se nakon 0:30 i došao do drugog seta.

3:5 Njemački teniser dolazi do brejka. Sjajna igra u drugom setu.

3:4 Zverev je u naletu. Njemački teniser osvaja gem na svoj servis bez izgubljenog poena.

3:3 Sjajan gem Zvereva. Krenuo je na sve ili ništa , jakim udarcima iznenadio Đokovića i odmah vratio brejk.

3:2 Đoković pravi novi brejk. Kakav gem za Novaka. Zverev ima velikih problema i pravi velike greške na mreži što srpski teniser kažnjava.

2:2 Vrhunski tenis u polufinalu. Nekoliko veoma teških poena i odličnih razmjena. Novak ima problema sa prvim servisom ali je siguran na drugi.

1:2 Zverev je podigao nivo svoje igre. Uspio je da osvoji gem na svoj servis bez većih problema.

1:1 Velika borba u drugom gemu. Zverev je imao brejk loptu, ali je u tim momentima Đoković odigrao najbolji poen. Uspio je da se izvuče i natjera rivala na grešku, pa je došao do izjednačenja.

0:1 Zverev siguran na svoj servis. Nije gubitak seta toliko poremetio njemačkog tenisera.

PRVI SET

6:1 Kakav set Đokovića! Odličnom igrom srpski teniser osvaja prvi set i dolazi do vođstva. Nezaustavljiv je Novak u Tokiju. Dobio je prvi set za 37 minuta. Najbolji teniser svijeta je bio maksimalan na drugi servis.

5:1 Đoković pravi novi brejk. Srpski teniser igra odličan meč u polufinalu i nalazi se pred osvajanjem prvog seta .

4:1 Imao je Novak 40:15, ali je zatim prilikom izalska na mrežu propustio šansu pa je Nijemac izjednačio 40:40. Ipak uslijedio je viner za prednost no Zverev se nije predavao. Mnogo duži gemovi su na servis srpskog tenisera. Sjajnom skraćenom loptom Novak je izborio prednost, koju je zatim krunisao gemom

3:1 Brejk Đokovića. Odličan gem srpskog tenisera koji je sve stigao i došao do prednosti. Zverev je napravio prvu duplu servis grešku a nakon toga nije imao rješenje za nmalet Novaka.

2:1 Velika borba. Zverev igra odlično i za sada stvara probleme Novaku dugim razmjenama. Ipak Đoković je uspio da dođe do prednosti.

1:1 Zverev siguran na svoj servis. Đokovića malo iznervirala pogrešna odluka linijskog sudije.

1:0 Đoković je sačuvao gem na svoj servis, iako je Zverev imao brejk loptu. Težak start meča za srpskog tenisera koji je u jednom poenu razmijenio čak 24 udarca sa rivalom.

Đoković prvi servira u polufinalu.

Đoković i Zverev su dosad odigrali osam mečeva a srpski teniser ima vođstvo 6-2. Takođe Novak ima šansu da pobjedom sruši rekord Rodžera Federara po broju pobjeda na Olimpijskim igrama.

Ruski teniser Karen Hačanov plasirao se u finale Olimpijskih igara u Tokiju pobjedom nad Pablom Karenjom Bustom u dva seta.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i "X" nalogu.