Naslovna Najnovije Đoković se vratio pobjedom

Đoković se vratio pobjedom

0

​Najbolji teniser svijeta Novak Đoković vratio se na teren poslije 80 dana i ostvario pobjedu na startu turnira u Dubaiju.

Pobjednik ovog meča u drugom kolu će igrati protiv boljeg iz duela Karen Hačanov – Aleks de Minor.

Srpski as je bio bolji od Italijana Lorenca Musetija rezultatom 6:3, 6:3, poslije jednog časa i 13 minuta igre.

Đokovića na terenu nije bilo od 3. decembra i Dejvis kupa, a iz dobro poznatih razloga nije nastupao na Australijan openu.

Veliki je favorit u Dubaiju, koji je osvajao pet puta, posljednji 2020. godine, kada je u finalu savladao Stefanosa Cicipasa.

Prvo mjesto mu je ugroženo, pošto bi Danil Medvedev u slučaju osvojene titule u Akapulku preuzeo čelo ATP karavana.

Novak na današnjem meču je bio fokusiran i u svom elementu, protiv 19-godišnjeg rivala, njemu dobro poznatog sa Rolan Garosa prošle godine.

Obojica su uvodne gemove osvojili na identičan način – stizali su od 0:30 do upisa na semafor.

Uslijedio je lak gem za Novaka, da bi u narednom bila viđena velika borba i igra na razlike.

Činilo se da će Museti da se izvuče sa jednom spasenom brejk loptom, međutim, Đoković nije tek tako želio da gem prepusti rivalu, vezao je tri poena, te poslije lošeg forhenda Lorenca, napravio brejk.

Museti je šansu za ribrejk imao odmah u sljedećem gemu. Ne jednu, već tri vezane. Ipak, nisu mu bile dovoljne. U tim trenucima je Đokovićev servis bio na visini zadatka, te je ovaj nalet protivnika odbijen.

Nije bilo više drame u prvom setu, svako je svoje servis gemove dobijao sa nulom, te je srpski as prvi set osvojio poslije 37 minuta, 6:3.

Lako su obojica riješili početne gemove u drugom setu, da bi u trećem Novak stigao do tri vezane brejk lopte.

Odmah je iskoristio prvu, fenomenalnim projektilom iz forhenda po paraleli, čime je pobjeda bila najavljena.

Do nje je došao uz određene komplikacije, pošto se u šestom gemu suočavao sa čak četiri brejk lopte. Sve ih je spasao i ubrzo, napravivši još jedan brejk, stigao do trijumfa.

Naredni rival biće mu bolji iz duela Hačanov – De Minor, prenosi B92.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i "X" nalogu.