Naslovna Sport Futsaleri Srbije se plasirali na Evropsko prvenstvo!

Futsaleri Srbije se plasirali na Evropsko prvenstvo!

0

Posle fudbalske reprezentacije koja se plasirala na Svetsko prvenstvo, obradovali su nas i futsaleri. Pobedom u revanšu baraža sa Belorusijom – 3:1, samo je potvrđeno ono što je bilo jasno posle meča u Kragujevcu, kada je takođe biilo 3:1 za Orlove, a to je da su izabranici Dejana Majesa mnogo kvalitetniji od rivala.

Svaka dilema otklonjena je već u prvom poluvremenu, u kom su srpski reprezentativci dvaput zatresli mrežu domaćina. Prvo Dragan Tomić u 12. minutu oštrim udarcem sa skoro polovine terena, a onda i golman Nemanja Momčilović pogotkom s gola na gol!  Šutirao je sa ivice svog kaznenog prostora pod prečku i kroz ruke beloruskog kolege.

Verovatno gol karijere Lilovog čuvara mreže rasteretio je goste za nastavak meča. Sigurnom igrom kontrolisali su dešavanja na terenu i iskoristili rano igranje rivala bez golmana da postignu još jedan spektakularan pogodak. Ovaj put precizan je bio Stefan Rakić, sredinom drugog poluvremena i takođe sa ogromne udaljenosti. Tek neki korak bliže nego kada je šutirao. Uživajte u golovima:

U finišu meča Belorusi su uspeli da ublaže poraz preko Vladislava Seljuka, ali nije taj pogodak promenio sliku na terenu. Čak su domaćini imali sreće u par navrata da ne prime još koji gol, čak i od Momčilovića.

Evropsko prvenstvo u Holandiji igraće se od 19. januara do 6. februara, a naša reprezentacija je u grupi sa novopečenim svetskim prvacima, Portugalcima, zatim domaćinima Holanđanima i nezgodnim Ukrajincima.

Prvi meč Orlovi igraju već na otvaranju turnira, 19. januara protiv Portugalije, značajno oslabljene neigranjem čuvenog Rikardinja koji je završio reprezentativnu karijeru.

Ovo je drugo veliko takmičenje futsal reprezentacije Srbije u kratkom periodu pod vođstvom selektora Dejana Majsea, pošto je u septembru učestvovala na Svetskom prvenstvu u Litvaniji. Tamo su Orlovi bili treći u grupi sa Argentinom, Portugalijom i Sjedinjenim Američkim Državama, ali su ih u osmini finala zaustavili kasniji pobednici turnira Portugalci, golovima u produžecima za 4:3 (2:2). Pokušaće naši momci da im se revanširaju u Amsterdamu.