Filmska ekipa zaslužuje aplauz za ono što je ostvarila, a posebno za otkrivanje izuzetne djece – glumaca, posebno Biljane Čekić, koja je sjajno dočarala lik djevojčice koja gubi djetinju nevinost u koncentracionom logoru i stoički podnosi sudbinu pod velikom logorskom okrutnošću štiteći brata.
„Dara iz Jasenovca“ je vizuelno moćan film, a režiser Predrag Antonijević je uradio hvale vrijedan posao odlično pokazujući lepezu likova – od ustaša, Srba do drugih ličnosti unutar logora, koji zauzimaju različite pozicije.
Ono što ustaše čine ljudima i djeci izaziva isti efekat kao kod gledanja „Šindlerove liste“ Stivena Spilberga – „Ovo je najsadističkiji film koji sam ikada gledao“, navodi autor osvrta.
Neki će možda tvrditi da ovaj film prenaglašava i favorizuje tamne momente, ali mora se reći da je riječ o istinitim dešavanjima zasnovanim na svjedočenjima iz prve ruke onih koji su bili u Jasenovcu, ističe se u tekstu.
Ako izgleda da, zbog teme i načina prikaza zločina, film zvuči kao srceparajući – to je zato što i jeste, navodi se u velikom prikazu „Dare iz Jasenovca“ objavljenom na portalu „Load and celar“
Film se prikazuje na redovnom repertoaru jednog broja američkih bioskopa, a režiser Predrag Antonijević najavljuje da će ostvarenje biti na mnogim američkim i svjetskim univerzitetima kao edukativno gradivo u izučavanju Holokausta.
Istovremno, broj pozitivih prikaza uveliko nadmašuje negativne kritike date u „Varajetiju“ i „Los Anđels tajmsu“.