Naslovna Sport Jokić ponovo sjajan, falila mu asistencija za tripl-dabl

Jokić ponovo sjajan, falila mu asistencija za tripl-dabl

0

Još jedan sjajan meč Jokića i nova pobjeda Denver Nagetsa.

Denver Nagetsi su poslije velikog preokreta savladali Oklahoma Siti Tandere – 97:95.

Nikola Jokić upisao je 22 poena (7/9 za dva, 2/7 za tri i 2/2 slobodna bacanja), 13 skokova i 9 asistencija. Imao je i po jednu ukradenu loptu i blokadu za 36 minuta na parketu.

Oklahoma meč otvara serijom 10:2, a onda se Nikola Jokić po prvi put upisuje u listu strijelaca.

Vezao je četiri poena i tri asistencija u narednih 10 poena Denvera, ali Nagetsi nisu mogli da stignu Oklahomu, koja je igrala odličnu odbranu i na kraju prve četvrtine imala velikih +12.

Ni rezerve Denvera nisu bile pretjerano raspoložene, za razliku od klupe Tandera, koji na sredini druge četvrtine odlaze na najvećih +15.

Katastrofalno je Denver šutirao za tri poena tokom čitavog prvog poluvremena, a na pet minuta do kraja prvog dijela igre se Jokić vraća u igru i uspio je da malo pogura svoju ekipu, ali su njegovi saigrači nastavili sa promašajima.

Oklahoma je otišla i na velikih +19, a Jokić vezuje šest poena i na poluvrijeme Oklahoma odlazi sa +13.

U trećoj četvrtini Jokić nastavlja da poentira i asistira i Denver se vraća u igru.

Smanjili su zaostatak, ali nisu uspjeli skroz da se vrate u egal pred početak posljednje dionice, pa je pred posljednjih 12 minuta bilo +9 za Oklahomu.

Jokić se u igru vratio na sedam minuta do kraja i dva poena prednosti za Oklahomu.

Tanderi su održavali prednost i na četiri minuta do kraja imali su +8.

Na minut i po do kraja, Denver dolazi na poen zaostatka zahvaljujući poenima Džamala Mareja i Majkla Portera.

Za vođstvo Denvera pogađa Jokić na 1:21 do kraja, a zatim na 40 sekundi do kraja asistira Bartonu, koji pogađa trojku za +4.

Na 19 sekundi do kraja Jokić pravi faul na šutu, pa dva bacanja pogađa Bejzli i smanjuje na 91:93 na 10 sekundi do kraja.

Do pobjede Denver dolazi u penal završnici.

Pored Jokića, istakao se Džamal Marej sa 22 poena i po 5 skokova i asistencija.