Naslovna Sport Kup Republike Srpske: Laktaši prvi finalisti

Kup Republike Srpske: Laktaši prvi finalisti

0
LAKTAŠI – Fudbaleri Laktaša prvi su finalisti Kupa Republike Srpske „Dr Milan Jelić“ nakon što su u dvomeču bili bolji od Krupe.

U revanš utakmici remizirali su 1:1, ali su prošli dalje zahvaljujući pobjedi u prvom meču rezultatom 1:0.

Domaćin je poveo već u petom minutu kada je mrežu gostujućeg golmana Luke Damjanovića zatresao Bojan Marković.

Poslije toga bilo je još nekoliko prilika sa obje strane u prvih 45 minuta dok je drugo poluvrijeme bilo mnogo manje sadržajno od prvog.

Domaći fudbaleri čuvali su prednost, ali su poklekli u 88. minutu kada je Ognjen Krneta donio izjednačenje.

Ipak, više od toga gosti nisu mogli, a još jedan gol donio bi im produžetke.

Tako su Laktaši prvi put izborili plasman u finale Kupa Srpske i onemogućili Krupu da i ove sezone stigne do duple krune.

Termin revanš utakmica drugog polufinalnog para Borac – Zvijezda 09 biće naknadno određen.

Prvi meč dobili su Banjalučani na svom stadionu rezultatom 2:1. Finale će biti odigrano 7. juna na Gradskom stadionu u Banjaluci.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i "X" nalogu.