Naslovna Sport Ne, Zvezda i Dinamo nisu bili slučajnost! Šerif preko Šahtjora do istorijskog...

Ne, Zvezda i Dinamo nisu bili slučajnost! Šerif preko Šahtjora do istorijskog trijumfa u Ligi šampiona

0

Ukrajinci u jednom trenutku imali posed lopte 73 odsto, uputili 21 šut, ali uzalud.

Kritikovana je Crvena zvezda kada je eliminisana u trećem kolu kvalifikacija za Ligu šampiona od Šerifa. Podsmevalo se fudbalerima Dinamo Zagreba kada su iz Tiraspolja ispraćeni s tri gola u mreži, međutim, prvak Moldavije ove srede pokazao je da ništa od toga nije bila slučajnost.

U debitantskom nastupu među najboljim klubovima Evrope – i to ne samo kluba, već i svih prvotimaca – Šerif je u Tiraspolju savladao Šahtjor 2:0 (1:0). Po jedan gol u oba poluvremena, tek da neko opet ne pomisli da su imali sreće…

Visokim presingom i brzom tranzicijom domaćin je iznenadio favorizovanog rivala u prvom poluvremenu, a za hrabru igru nagrađen je u 16. minutu. Sjajno je Brazilac Kristijano vukao kontranapad po levoj strani, a Adama Traore pratio i potom iz voleja sproveo loptu u mrežu. Možda je mogao iskusni Pjatov bolje da interveniše, ali kako je golman Rudara u junu napunio 37 godina jasno je i da mu refleksi više nisu kao nekad.

Bio je to peti pogodak 26-godišnjeg reprezentativca Malija, poniklog u francuskom Mecu, ove sezone na međunarodnoj sceni.

Bio je to i signal za juriš gostiju na gol rivala. Praktično smo gledali viktorije do kraja meča, ali uzalud Šahtjoru 21 šut i posed lopte 67 odsto (u jednom trenutku drugog poluvremena je čak iznosio 73). Broje se golovi, a Šerif je u jeku napada ukrajinskog tima postigao još jedan. Ponovo je asistent bio Kristijano, ovaj put za rezervistu Moma Ansanea, koji je perfektno trznuo glavom. Odigralo se to u 62. minutu, samo sedam pošto je ušao Gvinejac zamenio povređenog Dimitrosa Kolovosa.