Naslovna Najnovije ODLIČNA UVERTIRA PRED BRAZIL: Srbija RAZBILA Bahrein

ODLIČNA UVERTIRA PRED BRAZIL: Srbija RAZBILA Bahrein

0

Fudbaleri Srbije su savladali sa 5:1 Bahrein u Maharaku. Ovo je bila generalna proba za selektora Dragana Stojkovića kako bi se uverio u mogućnosti svih fudbalera pred početak Svetskog prvenstva u Kataru.

Krenula je utakmica kako su Srbi i zamišljali. Dušan Tadić je osmom minutu pogodio iz slobodnog udarca i činilo se da ćemo rutinski privesti meč kraju. Ipak, već šest minuta kasnije Stefan Mitrović je napravio ogromnu grešku. Nesmotreno je startovao i napravio je penal. Siguran sa bele tačke je bio Hilal i to je bio rezultat i posle prvog dela.

Imali su izabranici Dragana Stojkovića dobre prilike. Pre svih Luka Jović koji je promašio sa manje od dva metra praktično nebranjenu mrežu.

Bahrein – Srbija 1:5 (1:1)

Stadion: Nacionalni stadion Bahreina

Sudija: Kalid Alturais (Saudijska Arabija)

Strelci: Tadić 8. (0:1), Hilal 15. (1:1), Tadić 50. (1:2), Vlahović 51. (1:3), Đuričić 87. (1:4), Jović 89. (1:5).

Bahrein: Džafar – Hilal (od 73. Sajed), Alhajam, Isa, Said –  Marun, Haram, Alsvad  – Benadi, Madan (od 57. Humaida), Hašim.

Srbija: V. Milinković-Savić – S. Mitrović (od 46. Lazović), Pavlović, Milenković (od 79. Eraković) – Živković (od 46. Vlahović), Gudelj, Ilić (od 70. Maksimović), S. Milinković-Savić (od 60. Grujić), Mladenović – Tadić (od 60. Đuričić), Jović.

Nastavak je doneo onakvu Srbiju kakvu želimo da gledamo u Kataru. Za minut je završena cela saga oko pobednika. Prvo je u 50. minutu Tadić pogodio na asistenciju Vlahovića, a samo stotinak sekundi kasnije su promenili uloge i bilo je to 3:1. Ne samo da je Srbija bila efikasnija u nastavku, nego je bila i mnogo bolja.

Pobedu su potvrdili prvo golom glavom Filip Đuričić u 87. minutu posle idealnog centrašuta Mladenovića, a zatim i Luka Jović posle sjajnog dodavanja Dušana Vlahovića.

Igralo se lepršavije, Lazović je pokazao da daleko bolji od Živkovića po desnoj strani i to je svakako video i selektor i sada je možda i na mukama kada se postavlja pitanje ko će zaigrati na toj poziciji.