Naslovna Sport Partizan na niskim granama: Pazarci upisali prve bodove u sezoni protiv crno-bijelih

0

Partizan je na niskim granama, možda i najnižim u istoriji kluba – sigurno najnižim od raspada SFR Jugoslavije. Fudbaleri iz Humske su od mogućih 12 bodova iz prva četiri kola Superlige Srbije uzeli svega pet! Skor izabranika Ilije Stolice, vjerovatno ne još zadugo šefa stručnog štana crno-bijelih, jedna pobjeda i to u prvom kolu, dva remija i poraz. Večeras je mjeru vicešampionu Srbije uzeo domaći Novi Pazar (1:0).

Ključni momenat utakmice na stadionu kraj Jošanice desio se 22. minutu. Štoper Partizana Saničanin je u svom kaznenom prostoru srušio Majdovca, skrivio jedanaesterac i zaradio drugi žuti karton. Siguran sa bijele tačke je dva minuta kasnije bio Mijić.

Više od rezultata brine igre Partizana. Protiv TSC-a u prošlom kolu nisu uputili udarac u okvir gola, na gostovanju Radničkom u Nišu su do boda došli iz sumnjivog jedanaesterca u 97. minutu. Večeras su takođe bili nemoćni protiv tima koji je nije imao ni jedan bod do ovog duela! Ukoliko se nešto drastično ne promijeni u narednih pet dana, miriše na debakl u kvalifikacijama za Ligu Evrope protiv AEK Larnake.

Voda je došla do grla, strpljenje navijača je pri kraju, što su pokazali prošlog vikenda kada su postrojili fudbalere ispod južne tribine stadiona koje jugo nostalgičari još zovu JNA. Međutim, utisak je da su fudbaleri i Stolica, koji je ni kriv ni dužan došao na poziciju koju očiti niko drugi nije htio, najmanji krivci. Riba smrdi od glave!

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i "X" nalogu.