Naslovna Sport Partizan preko trećeligaša do četvrtfinala Kupa

Partizan preko trećeligaša do četvrtfinala Kupa

0

Partizan je, u okviru osmine finala savladao Dubočicu 1:0 u Nišu i to golom Marka Milovanovića.

Fudbaleri Partizana plasirali su se četvrtfinale Kupa Srbije, pošto su u Nišu pobijedili Dubočicu minimalnim rezultatom. Nije sve bilo idealno, ali crno-bijeli su ostvarili cilj.

DUBOČICA – PARTIZAN 0:1 (0:1)
/Milovanović 39/

Ekipa Aleksandra Stanojevića željela je da sa što manje muka prevaziđe drugu prepreku u ovoj sezoni Kupa Srbije i drugu protiv člana trećeg ranga takmičenja.

Protiv Trajala u Beogradu prije nekoliko mjeseci nije bilo problema, ali sada se Dubočica pokazala kao bolje organizovana ekipa, koja je borbenošću uspijevala da uspori goste iz Humske.

Ipak, prednost Partizana je poslije velike inicijative i stalne kontrole dešavanja na terenu uspio je da donese Marko Milovanović. Mladi napadač je dobio šansu u prvoj postavi umesto Rikarda Gomeša i iskoristio ju je pogotkom glavom u 39. minutu poslije centaršuta Miljkovića.

Taj pogodak je bio preko potreban Partizanu, da malo opuštenije uđe u nastavak meča, mada je i Dubočica bila daleko agresivnija u drugom poluvremenu.

Imali su nekoliko solidnih pokušaja, najbolju priliku u finišu meča imao je Dušan Savić, ali i Partizan je u par navrata mogao do drugog pogotka. Pokušaji Nemanje Miletića iz blizine i nekoliko loše završenih akcija rezultirali su u tome da Partizan stigne samo do minimalca.

Moglo je da bude nezgodno za Partizan u finišu, mogla je i pobjeda da bude ubedljivija, a na kraju će trener Stanojević i njegovi saradnici biti zadovoljni da je ekipa prošla dalje uz nekoliko odmornijih igrača pred nove obaveze u Superligi i Konferencijskoj ligi.

Partizan naredni meč igra u nedjelju protiv Novog Pazara, a potom slijedi presudna utakmica na evropskoj sceni, protiv Anortozisa.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i "X" nalogu.