Naslovna Izdvajamo PONOS SRBIJE!!! Mitrović golom u 90. minutu odveo Orlove na Svetsko prvenstvo!...

PONOS SRBIJE!!! Mitrović golom u 90. minutu odveo Orlove na Svetsko prvenstvo! Portugal razbijen usred Lisabona! VIDEO

0

Fudbaleri Srbije savladali su u Lisabonu Portugal sa 2:1 (1:1) i tako se plasirali direktno na Mundijal u Katar koji se igra naredne godine.

Fudbalska reprezentacija Srbije ide na Svjetsko prvenstvo! To je epilog njenog fantastičnog izdanja u Lisabonu, gde je poslije preokreta pobijedila Portugal sa 1:2 i kao prva u grupi stekla pravo da 2022. igra na Mundijalu u Kataru.

U prvom meču u Beogradu bilo je 2:2, kada je susret obeležio poslednji minut utakmice – Ronaldo je iskoristio grešku Dmitrovića i smestio loptu iza gol linije, koju je Stefan Mitrović izvadio, a pomoćni sudija nije signalizirao da je to gol.

Ronaldo je bio besan, bacio je kapitensku traku i izašao je sa terena, a na kraju su bodovi podeljeni i to se Srbija vratila od 0:2 sjajnom igrom u drugom poluvremenu.

Od kada nastupamo pod imenom Srbija, odigrali smo sedam mečeva sa Portugalom i nijednom nismo pobedili. Portugal je slavio tri puta, četiri puta je bilo nerešeno.

Pobednički pogodak postigao je Alkesandra Mitrović u 90. minutu meča.