Naslovna Najnovije Stigle nove šokantne vijesti iz Katara

Stigle nove šokantne vijesti iz Katara

0

Reprezentativac Saudijske Arabije Yasser Al Shahrani doživio je tešku povredu kostiju glave u utakmici protiv Argentine prije tri dana, a sada je dobio još loših vijesti.

Saudijska Arabija je kreirala najveće iznenađenje u dosadašnjem dijelu Svjetskog prvenstva.

Oni su savladali Argentinu s 1:2, a nakon što su Gaučosi vodili preko Messija nakon prvih 45 minuta.

U sudijskoj nadoknadi je Argentina krenula na sve ili ništa dugim loptama, a nakon jedne nastradao je Yasser Al Shahrani.

Njegov golman Al Wais skočio je visoko kako bi pokupio jednu loptu i koljenom ga udario direktno u glavu, a ovaj je još loše pao na tlo i udario glavom.

Jasno je da je za njega u tom momentu utakmica bila završena, kasnije je potvrđeno da je izgubljen i za ostatak Mundijala, a sada je stiglo još loših vijesti o njemu.

Detaljnim pregledima utvrđeno je da je u pitanju prijelom vilice i kosti lica s lijeve strane. Osim toga, stradala je i gušterača u koju je udarilo drugo golmanovo koljeno.

Saudijac je odmah prevezen u bolnicu u Rijjadu gdje je podvrgnut prvoj operaciji. Prvo su se liječnici pozabavili oštećenom gušteračom.

Sada je nove informacije o slučaju dao Herve Renard, selektor Saudijske Arabije. Jučer je imao prvu operaciju, ali to nije sve. Sada će se liječnici pobrinuti za kosti lica, a fudbaler će biti podvrgnut nekoliko operacija, otkrio je selektor na press konferenciji uoči utakmice s poljskom reprezentacijom koja je na rasporedu sutra.

Tako je završila Al Shahranijeva avantura na Mundijalu u Kataru. No, nije on jedini arapski igrač koji se u prvoj utakmici oprostio od Svjetskog prvenstva.

Povrijeđen je i Salman Al-Faraj. Centralni vezni igrač, koji je mozak momčadi, morao je napustiti teren u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena. Sve zbog povrede desne noge zbog koje bi mogao biti van terena nekoliko mjeseci.