Naslovna Sport Veče rekorda Nikole Jokića (VIDEO)

Veče rekorda Nikole Jokića (VIDEO)

0
Košarkaši Denvera savladali su Jutu sa 128:117, uz novu briljantnu partiju Nikole Jokića. Srpski centar je meč završio sa 47 poena, čime je izjednačio rekord karijere. Dva rekorda je, ipak, uspio da obori – po broju postignutih poena u prvoj četvrtini (22), kao i u prvom poluvremenu (33).

Denver je u svojoj „Bol areni“ dočekao najbolju ekipu u ligi, a Nagetsi su došli do trijumfa zahvaljujući fantastičnom napadu u prvom poluvremenu, ali i novoj maestralnoj partiji Nikole Jokića.

Srpski centar je već u prvoj četvrtini ubacio 22 poena, do poluvremena je stigao do 33, a oba dostignuća su njegovi rekordi karijere.

Nikolinu dobru partiju ispratili su i saigrači, koji su u prvom poluvremenu šutirali trojke 15/17, pa su Nagetsi na velikom odmoru imali 25 poena prednosti (79:54).

Ipak, Juta je u trećoj četvrtini uspjela da smanji prednost Denvera na samo minus osam, ali su Nagetsi ponovo pronašli šut za tri poena i odbili napad Džezera.

Do kraja meča Jokić je uspio da zabilježi 47 poena, čime je izjednačio rekord karijere, uz to je dodao 11 skokova i pet asistencija.

Reprezentativac Srbije tako je i u 20. uzastopnoj utakmici zabilježio dabl-dabl učinak.

U gostujućoj ekipi istakao se hrvatski reprezentativac Bojan Bogdanović sa 29 postignutih poena.

Juta je prekinula niz od 11 pobjeda u ligi, ali i dalje drži prvo mjesto na Zapadu sa 15 pobjeda i pet poraza, što je najbolji skor u čitavoj ligi.

Denver je četvrti na Zapadu sa 12 pobjeda i osam poraza.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i "X" nalogu.