Naslovna Najnovije ZVEZDA IZBORILA PROLJEĆE Ivanić donio pobjedu

ZVEZDA IZBORILA PROLJEĆE Ivanić donio pobjedu

0

Crvena zvezda je obezbijedila nastup na proljeće, a posljednje kolo će donijeti odluku sa koje pozicije će ići Beograđani.

Šampion Srbije je na svom terenu savladao Ludogorec 1:0 i tako eliminisao bugarski tim iz takmičenja.

Prvo poluvrijeme je proteklo u opreznoj igri u kojoj su ekipe imale samo po jednu šansu za postizanje gola. Prvo su tu imali Bugari kada je udarac Gonzalveša odbranio Milan Borjan, da bi u finišu prvog dijela pokušao na drugoj strani Mirko Ivanić.

Bila je to upravo i najava vođstva Beograđana. Izgubili su igrači Ludogoreca ispred svog gola, a Mirko Ivanić je sjajno pogodio za 1:0. Nakon toga domaći tim je imao još tri dobre šanse. Pokušavali su Milan Pavkov a zatim i Mirko Ivanić dva puta.

U finišu je veliku šansu imao i mladi Marko Lazetić koji je poslao tik pored stative.

90+2 min. Rotariu šutira iz dobre pozicije, a Milan Borjan je uhvatio loptu,

89.min Lazetić je propustio sjajnu šansu da riješi meč. Dobio je loptu , ušao u šesnaesterac i poslao je tik pored stative.

86.min Prečka! Ivanić još jednom dobro pronalazi prostor za udarac, ali je lopta zakačila samo prečku.

82.min Sanogo i Lazetić ulaze u igru umjesto Pavkova i Kange.

75.min Ludogorec ima više loptu u svom posjedu u posljednjih pet minuta, a za sada ne uspijevaju da dođu u dorbu priliku. Zvezda čeka svoju šansu iz kontre.

68. min Kanga je uputio još jedan dobar udarac, a lopta je prošla tik kraj stative. Nakon kornera, novi pokušaj Ivanića.Sjajno se oslobodio čuvara, a Pat je uspio da je uhvati.

67.min Druga izmjena u Zvezdi. Umjesto Petrovića, na teren ulazi Nenad Krstičić.

62. min Zvezda konkretnija u nastavku. Pokušao je Pavkov nakon dobrog kontranapada domaćeg tima.

57.min GOOOL Ivanić je sjajno pogodio za vođstvo. Zvezda vodi 1:0. Osvojili su domaći loptu u opasnoj zoni, fudbaler beogradskog tima se namjestio i pogodio mrežu.

54.min Zvezda napokon prijeti.Pokušao je Pavkov, a Pat je dobro intervenisao i izbacio loptu u korner.

Izmjena na startu drugog dijela. El Fardu Ben mijenja Kataija.

Kraj prvog dijela.

45+1 Kakva šansa. Odličan nalet Zvezde. Katai je izbacio Ivanića koji je pogodio vanjski dio mreže.

40. min Novi pokušaj Zvezde. Šutirao je Kanga nakon što su mu gosti ostavili više prostora.

38. Snažno je šutirao Ivanić a golman gostiju Pat je loše reagovao i umalo da lopta završi u golu. Od svega na kraju je bio samo korner.

33.min – Katai je promiješao odbranu Ludogoreca i nije uspio da uputi udarac, već je gostujuća odbrana izbacila loptu.

30.min – Sjajna intervencija Borjana! Spasio je golman Zvezde svoj tim nakon sjajne akcije bugarskog tima.

28.min – Bez pravih prilika u Beogradu. Igra se veoma oprezno na obje strane.

18.min -Čibota je pokušao sa ivice šesnaesterca a poslao je preko gola.

11.min – Tražili su igrači Ludogoreca penal. Despodov je centirao a Eraković izbacio loptu, nakon čega su fudbaleri gostiju signalizirali sudiji Sančezu igranje rukom. Meč je nastavljen, bila je i video provjera koja je potvrdila da je arbitar odlučio dobro.

8.min – Oslobodio se Ludogorec pritiska domaćeg tima. Bugari su ti koji sad diktiraju ritam na beogradskoj “Marakani”.

1.min- Odmah šansa za Zvezdu! Nakon kornera, Eraković je iz dobre pozicije poslao loptu pored gola.

Počeo meč u Beogradu.

Crveno-bijeli traže plasman u narednu fazu, a osvajanjem barem boda Beograđani bi osigurali proljeće u evropskim takmičenjima. U prvom meču slavili su sa 1:0.

Velike probleme imao je trener Dejan Stanković jer ne može da računa na nekoliko igrača. Van stroja su zbog crvenih kartona Degenek i Gobeljić, a zbog povreda Rodić i Sanogo.

Zvezda će igrati čini se u formaciji 3-5-2.

Crvena zvezda: Borjan, Gajić, Ivanić, Pankov, Kanga, Pavkov, Katai, Dragović, Petrović, Eraković i Srnić.

Ludogorec: Pat, Terzijev, Pinas, Gonsalveš, Despodov, Čibota, Sotiriu, Ikoko, Bađi, Plastun i Jankov.

Zbog suspenzije samo će djeca mlađa od 14 godina moći da budu na stadionu “Rajko Mitić”, ali su i pored toga one najvatrenije pristalice Zvezde postavile koreografiju.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i "X" nalogu.