Naslovna Sport Zvezdina rapsodija u Pioniru: “Crveno-bijeli” ponizili PAO!

Zvezdina rapsodija u Pioniru: “Crveno-bijeli” ponizili PAO!

0

Košarkaši Crvene zvezde odigrali su najbolju partiju u dosadašnjem delu sezone i doslovno pregazili Panatinaikos 81:48 u beogradskoj dvorani “Aleksandar Nikolić” u meču 8. kola Evrolige.

Panatinaikos je bolje ušao u meč, a onda je Volters postepeno počeo da diže raspoloženje i sa dve brze trojke preokrenuo rezultat.

Američki košarkaš je za dva minuta igre stigao do dvocifrenog broja poena, a Nikola Kalinić je sa četiri poena u nizu omogući solidnu prednost beogradskom timu.

Zvezda je u prvoj četvrtini stigla do serije od 14:0, a Panatinaikos su je prekinio nakon atraktivnog poena Papajanisa.

Crveno-beli su rutinski prvu četvrtinu priveli kraju sa dvocifrenom prednošću, ali je Panatinaikos bolje počeo drugu deonicu i ušao u seriju od 6:0, koja je ubrzo zaustavljena.

Volters i Ognjen Kuzmić su ubrzo crveno-belima vratili dvocifrenu razliku, a navijači su pali u trans nakon pet poena u nizu Marka Simonovića.

Ubrzo su Ognjen Dobrić i Luka Mitrović doveli crveno-bele do maksimalnih plus 19, ali je Panatinaikos u finišu prvog poluvremena uspeo da smogne snage i mini-serijom ode na odmora sa zaostatkom od i dalje velikih 13 poena.

Crveno-beli su tokom treće četvrtine nastavili da uvećavaju prednost, koja je poenima Kuzmića stigla do maksimalnih plus 19.

Uprkos bledom izdanju gostiju, Sant-Ros je bio nepogrešiv za dva i zahvaljujući njemu Panatinaikos nije gubio nadu.

U finišu treće četvrtine probudio se i Ostin Holins koji je bio nešto aktivniji u napadu i bio nepogrešiv za dva i sa linije slobodnih bacanja.

Poslednju četvrtinu Zvezda je dočekala sa plus 21, a zatim je neverovatnom serijom u prvim minutima odlučujuće deonice stigla i do još ubedljivije prednosti.

Mitrović je na četiri minuta pre kraja doneo 32 poena viška svom timu, a Holins u finišu meča i neverovatnih 35 poena viška.

U pobedničkom timu dominirao je Volters sa 18 poena, a dvocifreni su bili još i Holins sa 11 i Kalinić sa poenom manje, dok je u redovima poraženih Daril Mejkon imao 15, a Sent-Ros 10.

Zvezda se ovom pobedom došla do istog skora kao i Fenerbahče, a naredni meč u Evroligi igraće narednog četvrtka kada je očekuje teško gostovanje Asvelu.