Naslovna Sport Crno-beli uništili lidera Evrolige, top osam sve bliže

Crno-beli uništili lidera Evrolige, top osam sve bliže

0

Košarkaši Partizana danas započeli su seriju od tri vezane utakmice u svojoj Štark areni u kojoj će gostiti najveće velikane evropske košarke.

Prvi u nizu giganata koji je posjetio crno-belo grotlo u „hramu“ srpske košarke bio je grčki Olimpijakos.

Nakon fenomenalne košarkaške predstave crno-beli su uspjeli da poraze prvoplasiranu ekipu Evrolige rezultatom 88:73.

Velikani redom padaju u grotlu Beogradske arene, a to više nije nikakvo iznenađenje. Čak su i svjetski bukmejkeri očekivali da bi crno-beli mogli danas da skinu skalp lideru Evrolige.

Mnoge kladionice iznenađujuće davale su blago veće šanse Partizanu ove večeri, a sama uvertira je pokazala i zašto.

Od prvog minuta krenula je rafalna paljba srpskog velikana. Sipali su trojke crno-beli iz svih pozicija.

Džejms Naneli bio je taj čija se ruka usijala i upravo njegovim poenima van linije 6,75 Partizan je otišao na poluvrijeme sa +5, na semaforu je bilo 27:22, a Olimpijakos je imao samo jednog raspoloženog igrača, Mustafu Fala.

Gorostasni Francuz imponzantnog raspona ruku je gospodario reketom crno-belih i već nakon prve četvrtine stigao je do 10 poena, prenose „Novosti“.

A onda, druga četvrtina bila je tek pogubna po goste iz Pireja. Naneliju se pridružuje i Kevin Panter koji pogađa tri trojke i dovodi atmosferu u hramu srpske košarke do usijanja.

Grobari su dodavali gas, njihovi izabranici ginuli su za svaku loptu, a rezultat na semofaru u korsti Partizana je iz minuta u minut rastao, sve do 48:34, rezultata sa kojim se otišlo na odmor.

Početnih pet minuta reće dionici bili su košmarni za sve pristalice Partizana. Obradovićevi izabranici preko pet mintua do jednog jedinog koša, a Olimpijakos topi prednost rivala na samo šest poena prednosti.

I onda, kako ti obično i biva, Obradović je kada se sve rušilo pozvao svoje igrače na klupu, ljutito zatražio tajm-aut i magično preokrenuo stanje na parketu.

Partizan se probudio iz noćne more i ponovo pronašao svoj šut. Za tili čas crno-beli su ponovo otišli na dvocifrenu prednost i riješili meč u svoju korist.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i "X" nalogu.