Naslovna Sport Debakl Zvezde u Sankt Peterburgu

Debakl Zvezde u Sankt Peterburgu

0

Košarkaši Crvene zvezde doživjeli su 11. poraz u Evroligi ove sezone, i to veoma bolan, pošto su poraženi od Zenita iz Sankt Peterburga rezultatom 98:69.

Utakmicu je prelomio očajan start i prva četvrtina u kojoj je domaći tim već tada stigao do 20 poena razlike.

To je bila prevelika razlika koja do kraja meča, ipak, nije mogla da se dostigne uz očajnu igru u odbrani i velike oscilacije u napadu.

Zvezda je u ovom meču nastupila bez najboljeg igrača Džordana Lojda, kao i Emanuela Terija, Boriše Simanića i Alekse Radanova.

Debitovao je Španac Kino Kolom, koji je stigao kao zamjena za Tejlora Ročestija.

Zenit je utakmicu otvorio trojkama 4/4 u prvih 5 minuta, od čega je tri ubacio Kevin Pengos.

Organizator igre domaćeg tima je za 9 minuta stigao do 15 postignutih poena, a kada mu se u nastavku priključio Bili Beron razlika je otišla do 24 poena (40:16).

Zvezda je u finišu druge četvrtine napravila seriju 10:0 kojom je prepolovila taj zaostatak, ali je pauza između dva poluvremena dobro došla Zenitu da se konsoliduje i u nastavku sačuva zalihu.

Drugo poluvrijeme Zvezda je otvorila trojkom Branka Lazića za povratak na jednocifreni minus, ali je to bilo kratkog daha.

Uslijedili su novi prazni minuti koje je Zenit iskoristio za seriju od 13:2 koju je inicirao još jedan bivši igrač Zvezde Kej Si Rivers sa tri uzastopne trojke.

Ekspresan povratak na +21 i, praktično, tada je utakmica bila riješena.

Kako je pitanje pobjednika bilo odlučeno, Kej Si Rivers je dodatno „pustio“ ruku i u poslednjoj četvrtini je pogodio još četiri trojke, uz šut van linije 6,75 – 7/8!

Na ovoj utakmici prebacio je brojku od 1.500 postignutih poena u Evroligi.