Naslovna Najnovije Đoković teže od očekivanog do prve pobjede u Parizu

Đoković teže od očekivanog do prve pobjede u Parizu

0

Prvi igrač svijeta Novak Đoković pobijedio je Mađara Martona Fucsovicsa 6:2 4:6 6:3 i plasirao se u treće kolo posljednjeg Masters 1000 turnira sezone

Đokoviću je ovobio prvi turnir nakon poraza u finalu US Opena od Danila Medvjedeva prije skoro dva mjeseca.

Novak je prvi set osvojio bez ikakvih problema sa 6:2. Međutim, u drugom setu smo vidjeli odličnu igru Mađara na svom servisu. Bio je praktički nedodirljiv kada je ubacio prvi servis, a uspio je rano u setu napraviti brejk i tako je osvojio drugi set sa 6:4.

U treći set se ušlo s dva brza brejka s obje strane, ali je Đoković po ko zna koji put pokazao mentalnu snagu i napravio novi brejk kod rezultat 3:2. Nakon toga je mirno priveo susret kraju.

Đoković će u osmini finala Pariza igrati protiv pobjednika dvoboja Monfils – Mannarino.