Naslovna Sport Partizan iz ponora do boda u Ligi konferencija

Partizan iz ponora do boda u Ligi konferencija

0

Partizan je kroz dva poluvremena prošao od očaja do sjaja i u prvom meču u okviru Lige Konferencija od 2:0 stigao do konačnih 3:3 protiv ekipe Slovacko iz Češke.

„Crno-bijeli“ su poslije prvog poluvremena gubili sa 2:0 od domaće ekipe, uz igrača manje na terenu, poslije isključenja Kristijana Belića u 22. minutu.

Petrićev tim je u prvih 45 minuta bio bez šuta na gol protivnika, ne računajući akciju Natha i Rikarda kada je Natho bio u ofsajdu, ali od početka drugog poluvremena sve se promijenilo i gledao se neki novi probuđeni i gladniji Partizan..

Andrade je na poluvremenu zamijenio Živkovića, a glavnu ulogu na terenu preuzeo je Fuseni Dijabate.

Tek što je počelo drugo poluvrijeme, Dijabate je uspio da smanji na 2:1, a već u 52. minutu je poslije odličnog solo prodora sa lijeve strane uspio uz malo sreće da Partizanu donese i izjednačenje – 2:2. Lopta je zakačila jednog od protivničkih igrača, prevarila golmana Nguena i završila u desnom uglu gola domaćih.

Ni to nije bilo sve, Partizan je došao do potpunog preokreta u 61. minutu, uz Dijabatea se u strijelce upisao i Rikardo Gomeš!

Međutim, to nije bilo sve od domaće ekipe. Libor Kozak je pronašao put do mreže „Parnog valjka“ po treći put na ovom susretu, rezultat je bio 3:3.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i "X" nalogu.