Naslovna Najnovije Zvezda se osvetila za osam minuta: Buran derbi – Pavkov i Dragović...

Zvezda se osvetila za osam minuta: Buran derbi – Pavkov i Dragović za preokret!

0

Crvena zvezda je nakon velikog preokreta i dva gola u samo osam minuta uspela da osvoji sva tri boda na gostovanju Vojvodini!

Zvezda se oporavila od poraza od Mitjilenda u Ligi Evrope. Crveno-beli su posle preokreta savladali Vojvodinu 2:1 u Novom Sadu u 16. kolu Superlige Srbije. Šampion je prišao na pet bodova lideru Partizanu, koji će večeras odmeriti snage sa Proleterom.

Vojvodina je dobro otvorila meč. Pošto je Ivanić propustio solidnu priliku, Novosađani su stigli do vođstva. Ka golu Borjana je šutirao Tepić, lopta je zakačila Aleksandra Dragovića, promenila smer i prevarila Milana Borjana.

Najbolju šansu za izjednačenje imao je mladi Stanić, koji je u 45. minutu odličnim udarcem pogodio stativu. Na poluvreme je Vojvodina otišla sa golom viška.

Dejan Stanković je na startu drugog dela napravio trostruku izmenu. Izašli su Gajić, Pankov i Ben, a ušli Gobeljić, Eraković i Falko. Do izjednačenja Zvezda stiže u 53. minutu. Odlični Stanić u kaznenom prostoru pronalazi Pavkova, koji svom nekadašnjem klubu postiže gol.

Potpuni preokret je usledio osam minuta kasnije. Aleksandar Dragović se najbolje snašao u gužvi pred golom Vojvodine i doveo Zvezdu u vođstvo. Time se iskupio za autogol u prvom delu.

Nisu se predavali Novosađani. Imali su prilike preko Stevanovića i Kabića da poravnaju, ali u prvom slučaju Gobeljić, a kasnije i Borjan su spasili Zvezdu. Ostalo je na kraju 2:1 za Zvezdu.

Crveno-beli iz Beograda sada imaju 38 bodova iz 15 utakmica, pet manje od vodećeg Partizana. Vojvodina je četvrta sa 23 poena.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i "X" nalogu.