Naslovna Sport Zvezda slavila protiv Splita

Zvezda slavila protiv Splita

0

Košarkaši Crvene zvezde pobijedili su večeras na domaćem terenu ekipu Splita 83:74 (23:21, 16:15, 24:25, 20:13) u okviru 26. kola ABA regionalne lige.

Najbolji u redovima domaćeg tima bili su Filip Petrušev sa 25 poena, šest skokova i četiri asistencije, dok je Nemanja Nedović dodao 15 poena, četiri skoka i dvije asistencije. U timu Splita istakli su se Šenon Šorter sa 21 poenom, pet skokova i šest asistencije, odnosno Luis Saliven sa 18 poena i šest skokova.

„Crveno-bijeli“ su agresivno otvorili meč na obje strane terena i poslije pet minuta igre došli do prednosti od 10 poena.

Sa serijom od 10-2 gosti su se vratili u utakmicu, najviše preko igre u tranziciji.

Tokom druge dionice obje ekipe nisu bile raspoložene u napadu, pa je viđen mali broj poena.

Nakon što je uhvatio rezultatski priključak Split nije uspijevao da prelomi i povede sa više od tri poena razlike.

U trećoj četvrtini domaće ekipa je zaigrala kreativnije u napadu, najviše preko Nedovića i Vildoze.

Petrušev se istakao pod košem sa ofanzivnim skokovima i lakim poenima.

Sa druge strane, Šorter i Saliven su svoju ekipu držali u igri i pokušavali sa preokrenu rezultat.

„Crveno-bijeli“ su serijom 14-0 u posljednjoj dionici riješili pitanje pobjednika, pošto gostujuća ekipa nije imala snage da odgovori u završnim minutima susreta.

Crvena zvezda je trenutno druga na tabeli ABA lige sa 21 pobjedom i tri poraza, dok je Split na 9. mjestu sa 10 pobjeda i 16 poraza.

Košarkaši Crvene zvezde 20. aprila gostuju ekipi Mornara u Baru u odloženoj utakmici 23. kola.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i "X" nalogu.