Naslovna Najnovije Debakl Borca: Zrinjski slavio 3:0 u Banjaluci

Debakl Borca: Zrinjski slavio 3:0 u Banjaluci

0
Pobjednička serija Zrinjskog nastavljena je i u Banjaluci gdje su „plemići“ slavili protiv Borca 3:0!

Nadao se Borac da može da prekine seriju „plemića“ od 12 vezanih pobjeda, od čega 10 u ovoj polusezoni, ali umjesto toga debakl crveno-plavih!

Zrinjski je slavio 3:0 na Gradskom stadionu u Banjaluci i odmakao upravo Borcu na čak 17 bodova prednosti, pa je nova šampionska titula sve bliže!

Još jednom se pokazala razlika u kvalitetu, a Borac nije uspio bez svog najboljeg igrača, Nikole Ninkovića, da pruži ozbiljniji otpor Mostarcima koji su od početka do kraja kontrolisali meč i postizali golove, dok smo vidjeli tek par poluprilika pred golom Marića.

Nije bilo mnogo šansi u u prvom poluvremenu, ali ono što smo vidjeli u 25. minutu bio je pravi užitak za gledaoce na Gradskom stadionu u Banjaluci, ali i one pored TV ekrana.

Ćuže je „okrenuo“ Dojčinovića, a onda majstorski pogodio suprotne rašlje za vođstvo Zrinjskog.

Dojčinović je dobio priliku u derbiju zbog povrede Lagundžića, ali nastup protiv Zrinjskog neće pamtiti po lijepom. Desni bek Borca početkom drugog poluvremena opet se našao u problemu, nakon kontranapada Ćuže se sjurio u šesnaesterac, a poslije starta Dojčinovića dosuđen je jedanaesterac.

Siguran izvođač bio je Nemanja Bilbija za 2:0!

Ni ulazak Jove Lukića ni ostale promjene Vinka Marinovića nisu urodile plodom. Zrinjski je i dalje bio taj koji kontroliše igru, a nakon pogotka Sabljića za 3:0 sve je bilo gotovo!

Utakmica na Gradskom stadionu Banjaluci imala je i humanitarni karakter pošto je rukovodstvo Borca odlučilo da 30 odsto prihoda od ulaznica uplati za liječenja sugrađanke Darije Karanović.